Wykonane przez dzieci z plasteliny prace o tematyce zimowej, przeniesione na obraz, można oglądać w Klinice Chorób Nerek i Nadciśnienia Dzieci i Młodzieży.

 

16 listopada odbył się kolejny wernisaż prac przygotowanych przez małych pacjentów Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w ramach projektu „Obraz w pigułce”. Tym razem na ścianie Kliniki Chorób Nerek i Nadciśnienia Dzieci i Młodzieży zawisł obraz, który powstał na podstawie prac zrobionych razem z podróżnikiem Markiem Kamińskim. Tematem prac była oczywiście wyprawa na biegun.

 

OBRAZ W PIGUŁCE net 1

Organizatorzy: Elżbieta Kraszewska i dr Marcin Kowalik - artysta malarz

 

Uroczystego odsłonięcia obrazu dokonali: ordynator Kliniki dr hab. Aleksandra Żurowska, pomysłodawca projektu artysta malarz dr Marcin Kowalik oraz jeden z małych pacjentów.

 

OBRAZ W PIGUŁCE net 5

 

OBRAZ W PIGUŁCE net 6

 

OBRAZ W PIGUŁCE net 9

Dr Marcin Kowalik i dr hab. Aleksandra Żurowska


Foki, niedźwiedzie polarne, bałwany i inne zimowe stworzenia przeniesione na płótno podziwiali pacjenci z klinik pediatrycznych razem z dyrektorem naczelnym UCK Jakubem Kraszewskim, pracownikami wspomnianych klinik i wolontariuszami. Nie zabrakło także organizatorki akcji Elżbiety Kraszewskiej – właścicielki galerii Wiele Sztuki.

 

Po wernisażu o stworzeniach morskich opowiadała dzieciom Katarzyna Borowiak z Akwarium Gdyńskiego.

 

OBRAZ W PIGUŁCE net 10

 Dyrektor naczelny UCK Jakub Kraszewski, Katarzyna Borowiak, dr Marcin Kowalik, dr hab. Aleksandra Żurowska, Elżbieta Kraszewska

 


O poprzednich wydarzeniach organizowanych w ramach projektu „Obraz w pigułce” pisaliśmy w artykułach:

Mali artyści i morze - wernisaż prac

„Obraz w pigułce – wyprawa na biegun” z Markiem Kamińskim