Mikołaj Frankiewicz, lekarz i doktorant pracujący na co dzień w Klinice Urologii UCK, zdobył indywidualne Mistrzostwo Europy w slalomie podczas Mistrzostw Europy Lekarzy (European Med Ski CUP 2018) w narciarstwie alpejskim. Zawody odbyły się w dniach 18-21.01.2018 r. w Beskid Sport Arena w Szczyrku.


Konkurowali ze sobą lekarze i lekarze stomatolodzy z różnych zakątków Europy, m.in. z Włoch, Słowacji, Niemiec i Ukrainy. Organizatorzy zadbali o wysoki poziom sportowy, ustawiając trudny technicznie slalom na świetnie przygotowanym, chemicznie utwardzanym na czas zawodów stoku.


To bardzo dobry sezon dla lekarza Mikołaja Frankiewicza. Tydzień wcześniej wywalczył Mistrzostwo Polski Urologów podczas corocznych zawodów narciarskich organizowanych w ramach Sympozjum Naukowo–Szkoleniowego Urologów „XIII Krynicki roZjazd 2018”. W dniach 8-11.01.2018 r. w Krynicy Zdroju kilkudziesięciu urologów walczyło o prestiżowy Puchar Zwycięzcy. Po raz pierwszy w 13-letniej historii puchar trafił do lekarza z Gdańska. Ponadto reprezentacja Kliniki Urologii w składzie: dr Marcin Markuszewski, lek. Mikołaj Frankiewicz i lek. Michał Lotkowski, wywalczyła 4. miejsce, plasując się tuż za podium.


Organizatorami głównymi Mistrzostw byli: Naczelna Izba Lekarska i Stowarzyszenie Narciarskie „Polskimed”. Patronat sportowy zawodów objął prezes Polskiego Związku Narciarskiego Apoloniusz Tajner.

 

krynica