Podczas konferencji dla nauczycieli, organizowanej w ramach programu "6-10-14 dla Zdrowia", wykład na temat zdrowego odżywiania poprowadziła również Katarzyna Bosacka, znana z programów "Wiem, co jem i wiem, co kupuję".

 

22.11.2017 r. z inicjatywy Programu „6-10-14 dla Zdrowia” w Centrum Medycyny Inwazyjnej Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego odbyła się konferencja dla nauczycieli, którzy w gdańskich szkołach pełnią funkcję koordynatorów szkolnych programów zdrowotnych. W spotkaniu wzięło udział niemal 80 przedstawicieli placówek oświatowych. Koordynatorzy szkolni są łącznikiem pomiędzy realizatorem programu a bezpośrednimi beneficjentami: uczniami i rodzicami. Są również odpowiedzialni za przygotowanie oraz sprawny przebieg badań na terenie szkół.

 

W zastępstwie dyrektora naczelnego Uniwersyteckie Centrum Klinicznego Jakuba Kraszewskiego gości przywitała Pani Aleksandra Talaśka:
- UCK jest dumne mogąc realizować program „6-10-14 dla Zdrowia” od 2011 roku. Widzimy potencjał w programach zdrowotnych, których najlepszym przykładem jest właśnie ten program. Inicjatywa tak potrzebna i wartościowa wpisuję się w wizję szpitala, który nie tylko leczy, ale też realnie dba o stan zdrowia gdańszczan. Nowatorska koncepcja realizowana w programie „6 10 14 dla Zdrowia” była wielokrotnie nagradzana na forum krajowym i międzynarodowym, co potwierdza chociażby akredytacja Europejskiego Towarzystwa Leczenia Otyłości – EASO.

 

Spotkanie otworzył wiceprezydent miasta Gdańska ds. polityki społecznej Piotr Kowalczuk, witając koordynatorów szkolnych i podkreślając ich nieocenioną rolę w skutecznej realizacji badań przesiewowych:
- Program „6-10-14 dla Zdrowia” jest jednym z wzorcowych programów zdrowotnych realizowanych w Gdańsku. Funkcjonuje już od kilku lat, ale wciąż jest udoskonalany. W jego obecnym sukcesie swój niemały udział mają koordynatorzy szkolni wspierający program w obszarze badań przesiewowych. Ich głos jest niezwykle ważny dla Urzędu Miejskiego i chętnie się w niego wsłuchujemy. Kluczem do sukcesu jest synergia działań instytucji i osób. Nam się to udaje. Stąd sukcesy zarówno programu, jak i jego poszczególnych beneficjentek i beneficjentów. Razem mamy udział w zdrowszej i aktywniejszej przyszłości młodych dziś gdańszczanek i gdańszczan. To bezcenne  w realizowanej w obszarze rozwoju społecznego polityce społecznej. Po młodzieżowemu chciałoby się podsumować: Brawo My!

 

Gościem specjalnym konferencji była Pani Katarzyna Bosacka - gospodyni programów telewizyjnych m.in. „Wiem, co jem i wiem, co kupuje”. Pani Bosacka poprowadziła inspirujący wykład na temat zdrowego odżywiania i jego szczególnej roli w pracy nauczyciela.

 

Koordynator Programu „6-10-14 dla Zdrowia” Paulina Metelska, przedstawiając założenia Programu, podkreślała rolę współpracy pomiędzy realizatorami Programu a koordynatorami szkolnymi:
- Tylko przy Państwa pomocy i pracy wykonywanej jako koordynatorzy szkolni jesteśmy w stanie – my realizatorzy badań przesiewowych – dotrzeć do tak wielu dzieci i młodzieży. Żadne zaproszenia wysyłane indywidualnie, akcje promocyjne nie mogą się równać z Waszym bezpośrednim organizowaniem badań przesiewowych w szkole. Przez ostatnie niemal 7 lat, dzięki naszej współpracy, udało się wykonać ponad 44 tys. badań przesiewowych, udało się skierować do opieki specjalistycznej ponad 4300 dzieci i młodzieży. Jesteśmy naprawdę sprawnym Zespołem!

 

Więcej informacji o programie "6-10-14 dla Zdrowia" znajduje się na stronie: http://www.dlazdrowia.uck.gda.pl/

 

6-10-14 fot.Sylwia Mierzewska UCK 9 kopiuj

Wiceprezydent miasta Gdańska Piotr Kowalczuk, Katarzyna Bosacka, kordynator programu "6-10-14 dla Zdrowia" Paulina Metelska

6-10-14 fot.Sylwia Mierzewska UCK 49 kopiuj

 Przedstawicielka Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego - Aleksandra Talaśka

 

6-10-14 fot.Sylwia Mierzewska UCK 17 kopiuj

Wiceprezydent miasta Gdańska ds. polityki społecznej Piotr Kowalczuk

 

6-10-14 fot.Sylwia Mierzewska UCK 34 kopiuj

Katarzyna Bosacka 

 

6-10-14 fot.Sylwia Mierzewska UCK 15 kopiuj

Koordynatorka programu "6-10-14 dla Zdrowia" Paulina Metelska

 

6-10-14 fot.Sylwia Mierzewska UCK 46 kopiuj

Uczestnicy konferencji

fot. Sylwia Mierzewska UCK