Prace małych artystów, przygotowane w ramach projektu „Obraz w pigułce – wiatr w żagle”, zawisły w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym.

 

Dzieci z oddziałów pediatrycznych razem z windsurferem i medalistą olimpijskim Przemysławem Miarczyńskim tworzyły prace z plasteliny o tematyce morskiej, które później zostały przeniesione przez wolontariuszy i malarza dra Marcina Kowalika na płótno pełnowymiarowego obrazu.


Wernisaż „dorosłych” obrazów odbył się 24 października 2017 w łączniku pomiędzy budynkami nr 2 i 12  Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego  przy ul. Dębinki 7. Na ścianie zawisły 3 dzieła odsłonięte przez prof. Elżbietę Adamkiewicz-Drożyńską – ordynatora Kliniki Pediatrii, Hematologii i Onkologii, dra Marcina Kowalika oraz Andrzeja Biernackiego - prezesa zarządu grupy Ekolan.

 

Wernisaż Obraz w pigułce fot.Sylwia Mierzewska 12

 

Wernisaż Obraz w pigułce fot.Sylwia Mierzewska 14

 

Oprócz dumnych dzieci z rodzicami na wernisażu obecni byli m.in.: prof. Anna Balcerska – prezes Stowarzyszenia na rzecz Pomocy Dzieciom z Chorobą Nowotworową „Pomóż dziecku wyzdrowieć”, Adam Sudoł - z-ca dyrektora naczelnego UCK ds. logistyki medycznej, przedstawiciele sponsora – firmy Ekolan oraz personel medyczny, wolontariusze i przedstawiciele Szkoły Podstawowej nr 90 (tzw. szkoły przyszpitalnej), którzy uczestniczyli w realizacji projektu.


Intencją organizatorów - Elżbiety Kraszewskiej, właścicielki galerii Wiele Sztuki oraz dra Marcina Kowalika – jest oderwanie małych pacjentów od szpitalnej rzeczywistości, pokazanie, że - mimo choroby - są w stanie robić rzeczy inspirujące, ciekawe.

 

Więcej o projekcie "Obraz w pigułce": http://www.kowalik.art.pl/

 

Wernisaż Obraz w pigułce fot.Sylwia Mierzewska 2

 

Wernisaż Obraz w pigułce fot.Sylwia Mierzewska 29

 

Wernisaż Obraz w pigułce fot.Sylwia Mierzewska 3

Fot. Sylwia Mierzewska UCK