We wtorek i środę 13 osób brało udział w szkoleniu dla koordynatorów badań klinicznych w siedzibie  firmy Quintiles Polska w Warszawie.
Od roku 2011 Uniwersyteckie Centrum Kliniczne rozszerzyło współpracę z firmą Quintiles, wiodącą firmą prowadząca badania kliniczne i dołączyło do elitarnej sieci ośrodków Quinitles Prime Sites.

 
W roku 2011 UCK jako pierwsze w Polsce i Europie Wschodniej dołączyło do elitarnej sieci ośrodków Quinitles Prime Sites. Ten unikalny model współpracy jest szczególnym rodzajem strategicznego sojuszu, opartego na zasadzie win-win, zarządzania badaniami klinicznymi na poziomie instytucji.

W ramach tej bliskiej współpracy Quintiles Poland w dniach 12-13 maja br. zorganizowała dla pracowników Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego i Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego unikalne szkolenie pt. "Clinical Trials- from feasibility to study closure, essential training for Study Coordinators".

W szkoleniu zorganizowanym w siedzibie firmy Quintiles w Warszawie, wzięło udział trzynastu naszych przedstawicieli zaangażowanych w realizację badań klinicznych na terenie Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego. Zajęcia w formie wykładów i warsztatów poprowadzili znakomici wykładowcy, praktycy w poszczególnych dziedzinach, będący pracownikami firmy Quintiles. Celem szkolenia było praktyczne zapoznanie z aspektami pracy koordynatora badań klinicznych i jego roli na poszczególnych etapach jego prowadzenia.

W planie szkolenia były między innymi takie zagadnienia jak: uwarunkowania prawne prowadzenia badań, standardy ICH-GCP, rola koordynatora badań klinicznych w przebiegu : feasibility, selekcji, inicjacji ośrodka, monitoringu , przygotowania do audytu i inspekcji , zarządzania lekiem badanym a także sposoby skutecznej komunikacji. Uczestnicy szkolenia mieli okazję poznać się bliżej oraz wymienić doświadczeniami związanymi z realizacją badań klinicznych.

DSCN3769 12